zpět

Zpěvák, skladatel a herec Adam Mišík se narodil 7. května 1997 v Praze hudební legendě Vladimírovi Mišíkovi a jeho ženě Evě.

Jako sedmiletý se poprvé představil ve filmu, když ho Jan Hřebejk obsadil do "Krásky v nesnázích." Na casting byl přitom pozván jen náhodou. Od té doby hrál ve více než dvou desítkách filmů a seriálů. Jeho poslední komedie "Bajkeři," ve které ztvárnil hlavní roli, patřila mezi 25 nejúspěšnějších filmů roku 2017. Mezi fanoušky se stala kultovní zejména o dva roky starší komedie "Andílek na nervy."

Mnohými fanoušky byl objeven díky účasti v první řadě nejsledovanějšího pořadu "Tvoje tvář má známý hlas" v roce 2016. Jeho hudební kariéra ale začala již v útlém teenagerském věku, kdy zpíval s kapelou The Colorblinds. V roce 2013 jako šestnáctiletý nahrál svůj sólový debut "Parfém" a stal se objevem roku v anketách Český slavík, Óčko a Evropa 2, deska poté vyšla v červnu 2014.

Rokem 2013 také začala jeho nepřetržitá aktivní koncertní kariéra s vlastní živou kapelou, což zároveň podpořilo rozhodnutí nepokračovat na herecké konzervatoři. Čas radši věnoval do hereckých konkurzů v USA.

V roce 2018 svůj um rozšířil o boxování – zahrál si boxera v seriálu "První republika," a tančení – zasoutěžil si v show "StarDance aneb když hvězdy tančí." Více se také začal věnovat dabingu, stal se totiž oficiálním hlasem Toma Hollanda, známého z role Spider-Mana.

Rok 2019 byl ve znamená nahrání a vydání druhé desky pojmenované "2.0." Největšího úspěchu dosáhl singl s rapperem Dorianem "PROUD," který nasbíral na YouTube i Spotify několik milionů přehrání.

Adam se netají zájmem o politiku a v budoucnu nevylučuje kandidaturu v místních volbách na Letné. Dlouhodobě se také věnuje dobročinným aktivitám, například pro organizaci Život dětem.