Foto: Ondřej Ždichynec

Foto: Ondřej Ždichynec

Třetí ročník multižánrového festivalu Praha Žije Hudbou, který proběhl od 7. do 9. června 2018, nabídl program na více než 50 místech v Praze. Akci navštívilo na 60 tisíc lidí. Vystoupili například Aneta Langerová, James Cole, Indy&Wich + LA4 a mnoho dalších. Hlavní scénu pátečního festivalového dne hostil Smíchovský pivovar, sobotnímu programu dominovala scéna na Klárově. Kvůli náhlému přívalovému dešti byla část sobotního večerního programu přesunuta do klubu Rock Café, kde zahráli Himalayan Dalai Lama, Ghost of You a také hvězdy zahraničního programu: irská multiinstrumentalistka ROE, rapper Infidelix či londýnské duo Heymoonshaker. Máme velkou radost, že se naše iniciativa setkala s takovým ohlasem a dokázali jsme, že nejen umělci, ale i veřejnost stojí o kulturu ve veřejném prostoru. I přes nepřízeň počasí se téměř celý program podařilo odehrát. Těšíme na další ročník festivalu, který proběhne 6. – 8. června 2019,” prohlásil ředitel festivalu Jan Gregar.

 

Od čtvrtka 7. do soboty 9. června zažila Praha velkolepou oslavu pouličního umění na více než 50ti místech velkoměsta. Hudební a divadelní produkce zaplnily ulice a nabídly kolemjdoucím netradiční zážitky. Kromě zavedených umělců dal festival příležitost také aktivním buskerům i začínajícím kapelám, souborům a umělcům podpořit svým vystoupením myšlenku buskingu. Festival byl zároveň vysílán v přímém přenosu na facebookový profil akce, kde návštěvníky prováděli festivalovým děním Jenovéfa Boková a Daniel Tůma a také maskovaný Uličník, patron festivalu.

 

Pořadatelem akce Praha Žije Hudbou je Nerudný Fest.cz, jedna z nejvýznamnějších produkcí v Praze, která stojí mimo jiné za mezinárodním festivalem Mladí ladí jazz, Student Festem nebo Festivalem svobody a dalšími projekty. Více informací najdete na www.prahazijehudbou.cz.

 

—————————

Praha Žije Hudbou 2018

 

Hlavní partner: Staropramen

Speciální partner: Pražské služby, Club-Maté

Partneři festivalu: Magistrát hl. m. Prahy, Quadrio, Red Bull, Městská část Praha 3, Městská část Praha 6, Městská část Praha 2, DPP, Rekola

Mediální partneři festivalu: Radio 1, Český rozhlas Vltava, Radio Wave, Pražský Deník, Nový prostor

 


PR a tiskový servis:

Eliška Míkovcová, e: eliska.mikovcova@nerudnyfest.cz, t: +420 606 774 435