Duo Heymoonshaker, irská multiinstrumentalistka ROE, rapper Infidelix či londýnský busker Lewis Floyd Henry

Multižánrový festival Praha Žije Hudbou představí od čtvrtka 7. do soboty 9. června 2018 celkem 200 umělců na pěti hudebních scénách a více než 40 buskerpointech. Všechny vystoupení proběhnou zdarma ve veřejném prostoru hlavního města Prahy. Letošní ročník je poprvé výrazně rozšířen o zajímavá zahraniční jména: programu vévodí  britské duo Heymoonshaker, experimentující s blues, beatboxem či dubstepem, irská multiinstrumentalistka ROE a slavný londýnský busker Lewis Floyd Henry, který je reinkarnací Jimiho Hendrixe. Mezi českými headlinery jsou Aneta Langerová, Indy & Wich + LA4 či James Cole. Celým programem letos návštěvníky provází maskovaný Uličník, který se ve veřejném prostoru objevuje už od začátku května, aby oživil ulice metropole. Program festivalu najdete na www.prahazijehudbou.cz nebo ve festivalové mobilní aplikaci.

Londýnské duo Heymoonshaker

Heymoonshaker je svérázné renomované duo z Londýna, spojující syrovou bluesovou kytaru a parádní zpěv Andy Balcona se špičkovým beatboxerem Davem Crowem. Výbušný mix, do něhož nezřídka přidávají i dubstep, je po buskerské cestě kolem světa dostal na velké festivalové stage a do pozice vyhledávaného jména. Jejich nejslavnější video z  pouliční session má přes 16 milionů zhlédnutí! Mají za sebou EP Shakerism z roku 2013 a loni vydali své debutové album Noir. A letos z kraje dubna zveřejnili klip k singlu Feel Love. Na festivalu Praha Žije hudbou vystoupí v sobotu 9. 6. ve 20:30 na hlavní scéně na Klárově.

Nejznámější londýnský busker Lewis Floyd Henry

Lewis Floyd Henry je londýnská buskerská superstar – jednočlenná kapela, známá celému Camdenu a proslulá na YouTube. Vizáží i projevem reinkarnovaný Jimi Hendrix s nevídanou lehkostí ovládá elektrickou kytaru, foukací harmoniku, looper, zpěv a navrch k tomu i dětskou minisadu bicích. V jeho vystoupeních najdete 60’s psychedelický groove, trochu Becka nebo Hanka Williamse III, ale především nezaměnitelně osobité pojetí klasických songů, i vlastní autorské skladby. Vystoupí v sobotu 9. 6. v 19:00 na hlavní scéně na Klárově.

Rapper z Texasu Infidelix

Za pseudonymem Infidelix se skrývá původem americký buskerský rapový fenomén Bryan Rodecker. Jeho cesta začala před lety jednosměrnou letenkou z Texasu do Španělska se 100 dolary v kapse, pokračovala cestováním po Evropě s batužkem a finišovala v Berlíně, kde Infidelix současně žije a pravidelně uvádí kolemjdoucí svými vystoupeními v úžas. “Já jsem si nevybral Berlín, Berlín si vybral mě”, říká ke genezi svého působení Rodecker. Jeden z předních zástupců undergroundového a stále nezávislého rapu si podmaní i festival Praha Žije Hudbou a to v sobotu 9. 6. v 17:30 na Klárově.

Irská multiinstrumentalistka ROE

Devatenáctiletá irská multiinstrumentalistka Roisin Donald, známější pod jménem ROE, se dostala do povědomí posluchačů už po pouhém roce své kariéry, když okouzlila pořadatele slavného festivalu Glastonbury natolik, že ji museli pozvat na svou BBC Introducing stage, představující největší vycházející talenty britských ostrovů. Sama svůj zvuk popisuje jako “nevrlý electro pop“. Její nasazení v kombinaci s hravým zvukem a mladickou přidrzlostí baví posluchače po celé Evropě. ROE vystoupí v sobotu 9. 6. v 18.30 na Park Stage  na Karlově náměstí.

Kompletní program festivalu Praha Žije Hudbou bude návštěvníkům k dispozici na webových stránkách www.prahazijehudbou.cz a ve festivalové aplikaci. Aplikace bude zdarma ke stažení ve verzích pro OS Android a iOS.

Slavnostní zahájení festivalu s Cirk La Putyka – 7. června od 18.30 hodin na piazzettě Národního divadla

Festival Praha Žije Hudbou odstartuje ve čtvrtek 7. června 2018 v 18:30 na piazzettě Národního divadla speciálním vystoupením novocirkusového souboru Cirk La Putyka, které připravil exkluzivně pro festival Praha Žije Hudbou 2018 a nebude se jinde opakovat! Nabídne příchozím strhující podívanou plnou napětí i humoru na pomezí cirkusu a divadla, vzdušnou i pozemní akrobacii, žonglování, tanec a vysoké skoky za živého doprovodu tří hudebníků. Pro Cirk la Putyka to bude také jediné letošní vystoupení v pražských ulicích. Následovat bude v 19:10 performance oceňovaného dua Hand to Violin a v 19:20 vyrazí do ulic již tradiční Průvod za busking.

Praha Žije Hudbou 2018

Pořadatelem festivalu Praha Žije Hudbou je NerudnýFest.cz, jedna z nejvýznamnějších produkcí v Praze, která stojí mimo jiné za mezinárodním festivalem Mladí ladí jazz, Student Festem nebo Festivalem svobody a dalšími projekty.

Hlavní partner: Staropramen

Speciální partner: Pražské služby, Club-Maté

Partneři festivalu: Magistrát hl. m. Prahy, Quadrio, Red Bull, Městská část Praha 3, Městská část Praha 6, Městská část Praha 2, DPP, Rekola

Mediální partneři festivalu: Radio 1, Český rozhlas Vltava, Radio Wave, Pražský Deník, Nový prostor


PR a tiskový servis:

Eliška Míkovcová, e: eliska.mikovcova@nerudnyfest.cz, t: +420 606 774 435