Divadlo bude 13. května součástí pouličního festivalu Praha Žije Hudbou

V rámci festivalu pouličního umění Praha Žije Hudbou se můžete kromě hudebních vystoupení těšit i na desítku divadelních představení. Potkáte muže na chůdách ztvárňující hesla z Komenského obrázkové knihy Orbis Pictus nebo senecháte okouzlit kočovnými akrobaty levitujícími nad hlavami diváků. Stejně jako hudebníci a zpěváci, budou i herci, divadelníci a akrobati bojovat svými vystoupeními proti nedávné regulaci pouličního umění v pražských ulicích. Divadelní program bude probíhat po celý den v pátek 13. května na piazzettě Národního divadla. Celý festivalPraha Žije Hudbou slavnostně odstartuje již v předvečer, tedy ve čtvrtek 12. května v 19 hodin, premiérou originální performance souboru Run Operun.

 

Slavnostní zahájení festivalu Praha Žije Hudbou

Čtvrtek 12. května, 19 hodin, piazzetta ND

 

Slavnostní zahájení celého festivalu, který je oslavou pouličního umění, proběhne v předvečer akce, tedy 12. května v 19 hodin. Úvodní program v podobě premiéry originální performance na téma buskingu předvede soubor Run Operun. ,,My v Run Operun překrucujeme a ždímáme operu do poslední kapky, abychom jí dali prostor povykouknout ze světu zavřených konzervativních divadel,” říká Veronika Loulová, režisérka souboru. Jako kulisy využívají vše co se právě na ulici, v kavárně nebo na náměstí najde a to včetně všech přítomných diváků. Lampa se promění v kouzelnou flétnu, chodník v secesní balkón a chvátající účetní třeba v Dona Giovanniho. Umělci si připravili u příležitosti festivalu pouličního umění představení, které se na velmi aktuální problematiku odkazuje.

 

Divadelní program na festivalu Praha Žije Hudbou

Pátek 13. května, 13 19 hodin, piazzetta ND

 

Divadelní program na festivalu Praha Žije Hudbou bude opravdu nabitý. V pátek 13. května se mezi 13. a 19. hodinou odehraje sedm divadelních představení, které prostřídá slam poetry, kouzelníci a další performeři. Na piazzettě Národního divadla tak vznikne dočasné jeviště, kam si obyvatelé i návštěvníci Prahy mohou přijít pro několik nezvyklých kulturních zážitků. Například česko-italské novocirkusové duo Circo Frico předvede akrobatické výkony, jež popírají fyzikální zákony. Herci s hlavou v oblacích ze souboru Geisslers Hofcomoedianten zase rozpracují několik hesel z knihy Orbis Pictus učitele národů J.A.Komenského. Z klasických divadelních kusů se návštěvníci festivalu mohou těšit na Čechovovy Námluvy v podání Neomluveného divadla. Divadlo Ad Hoc odehraje své úspěšné představení S úsměvem nepilota, které získalo hlavní cenu na festivalech hudebních divadel Prkna 2012 a na Voskovcově Sázavě 2015.

Divadelní program v rámci festivalu Praha Žije Hudbou

  • od 13:00 VOŠ Herecká
  • od 14.00 Ad Hoc
  • od 15.00 Circo Frico
  • od 16.00 Geisslers Hofcoamedianten
  • od 17.00 Lucie Slaninová
  • od 18.00 Divadlo bez prken
  • od 19.00 Neomluvené divadlo

 

Více informací o festivalu najdete na www.prahazijehudbou.cz.

 

Stáhněte si festivalovou aplikaci s kompletním programem a lokacemi:

Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.ackee.a4f.pzh

iOS: https://itunes.apple.com/us/app/praha-zije-hudbou/id1104761193?l=cs&ls=1&mt=8