První ročník pouličního festivalu Praha Žije Hudbou, který proběhne již tento týden 12. a 13. května, právě spustil svou mobilní aplikací. Poslouží návštěvníkům jako moderní průvodce festivalovou Prahou a nabídne kompletní informace o programu, festivalových lokacích, vystupujících kapelách a divadelních souborech a představí i novou vyhlášku omezující pouliční umění. Vzhledem k rozsahu festivalu bude aplikace klíčovým prvkem pro orientaci v programu. Aplikace Praha Žije Hudbou, kterou připravila firma Ackee, je zdarma ke stažení pro iOS a pro Android.

 

Již 12. a 13. května se česká metropole díky pouličnímu festivalu Praha Žije Hudbou promění v jednu velkou uměleckou scénu. Pro snazší orientaci ve festivalovém dění je možné si zdarma stáhnout aplikaci, která návštěvníkům poskytne veškeré informace.

 

Záložka Mapa přehledně informuje o všech místech v Praze, kde bude probíhat festivalový program. Jedná se o třicítku lokací v nejrůznějších částech Prahy 1 až 10 (vyjma Prahy 4), kde vystoupí na 200 umělců. V záložce Timeline je pak možné dohledat pro všechna místa také časový harmonogram a informace o vystupujících interpretech a kapelách. Případná změna programu bude hlášena v sekci Novinky a v aplikaci bude možné sledovat i všechny sociální sítě festivalu.

 

Kromě programu lze v aplikaci najít také partnerské slevové kupony či se informovat o současné problematice v oblasti pouličního umění. Vzhledem k nedávné regulaci buskingu se zde můžete dočíst i o tom, kde a jak lze podepsat petici bojující za úpravu a přezkoumání právě této nedávno schválené vyhlášky.

 

Více informací o festivalu najdete na www.prahazijehudbou.cz.

 

Festivalová aplikace s kompletním programem a lokacemi:

Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.ackee.a4f.pzh

iOS:https://itunes.apple.com/us/app/praha-zije-hudbou/id1104761193?l=cs&ls=1&mt=8

 

 

———————————————————————————————————————

Praha Žije Hudbou – pátek 13. května 2016

200 umělců – 5 pódií – přes 30 busker-pointů

 

Oficiální zahájení festivalu Praha Žije Hudbou proběhne 12. května 2016 v 19 hodin
v podobě performance souboru Run Operun na piazzettě Národního divadla. Warm-up v předvečer festivalu proběhne i na 5ti hlavních pódiích
na náměstí Jiřího z Poděbrad, Karlově náměstí, Jungmannově náměstí, Vítězném náměstí a Malostranské.

———————————————————————————————————————