zpět

Pánové Trombeniku se nechali zmámit klezmerovou hudbou  v roce 2001.

Každý z nich přišel z kapely provozující žánr zcela odlišný.  Pod maskou Trombeniku se tak skrývá rocker, folklorista,  středověký trubadůr, alternativní polykač střídajících se různých  taktů, folkař, funkyman i ethnovlnař.

Jejich barevná hudební minulost určuje styl a směr, jímž kapela  kráčí. Klezmerové melodie (písněžidovských hudebníků z východní Evropy a z Ameriky) z 19. a 20. století jsou jim  základem. A ty sytí hoši jazzem, balkánským duchem, cikánskou  nespoutaností, latinskoamerickým rytmem, zastřešují  ethnoklenbou a nabíjejí rockovou municí.

Jako klezmeři stáli před posluchači v Praze, na Moravě i v  zahraničí. Rozpínají se na velkých podiích festivalů a sálů, smršťují  na menších klubových hudebních scénách. Stávají se bodem  programů s vážnou hudbou a jindy zcela nevázaně vyhrávají do  tance na svatbách a plesech. A konečněčas od času koketují s  múzami na divadle.

Charakteristický zvuk kapele dodává pětice nástrojů: klarinet,  housle, bendžo, kontrabas a bicí. Zpívá se v angličtině přistěhovalců z Evropy a v jidiš.