zpět

Mladý charismatický muzikant s výrazným hlasem a písničkářskou poetikou. Od buskingu po celé Evropě se vypracoval až k vlastnímu debutovému singlu You Are, který vypustil do světa v březnu 2017, načež následnoval další singl Don’t Know Why, který vydal v prosinci roku 2018.

Tomáš Boček je jedním z největších objevů generace mladých písničkářů, kteří vyrůstali s kytarou v ruce na chodnících tuzemských i zahraničních měst. Tento mladý, talentovaný muž má za sebou hraní ve více než třiceti evropských městech, jeho hudebním domovem je ulice, kde se pomocí svých textů nejlépe konfrontuje se svými posluchači.

Zpočátku se Tomáš věnoval přezpívávání skladeb jiných interpretů, první cover zveřejnil na YouTube před pěti lety. Stále více ho ale lákala vlastní tvorba. Poté se roky živil pouličním hraním, ke kterému jej přivedl kamarád Jakub Ondra. Na svých autorských věcech pak záhy na to začal spolupracovat s Borisem Carloffem. V březnu 2017 vydal Tomáš pod taktovkou Tranzistor labelu svůj debutový singl You Are, ke kterému vznikl také oficální videoklip, který se natáčel v psychiatrické léčebně v Bohniciích. O tvorbu klipu se postaralo pražské studio Flux Films v čele s Adamem Vopičkou. V současné době připravuje Tomáš své první EP.

Z předešlého textu se dá vytušit, že producentský dohled k singlu You Are měl na starosti Boris Carfloff, který se k vzájemné spolupráci vyjadřuje: „Mám rád když někdo umí zpívat a můžu s klidným srdcem říct, že Tomáš Boček je jeden z nejvetších talentů které jsem kdy měl ve studiu. Vidím v něm velký přesah, jak pěvecký, tak skladatelský, který překračuje hranice naší republiky.“

Díky následujícímu singlu Don’t Know Why se Tomáš dostal do národního kola Eurovize, čímž si získal další fanoušky napříč Evropou.

S talentem na melodie a citlivostí k tvorbě textů, mísí Tomas stylově a otevřeně moderní zvuk s úctou k tradičnímu písničkářství. Je tedy možné ho charakterizovat jako klasického písničkáře, čili singer/songwritera. Jeho tvorba se blíží soulu, avšak v moderním a osobitém pojetí. Odkaz vlastních zážitků je hmatatelný v každé písni, stejně jako intenzivní bezprostřednost v jeho hlase.

Tomáš si vystačí sám s kytarou, v současné době jej ale na oficiálních akcích (koncertech, festivalech) doprovází plnohodnotná kapela, která skvěle podtrhuje Tomášův hudební projev a dává jeho textům a melodiím nový, silnější rozměr.