zpět

SCOTT & LILA (Scott Hildebrand a Lila Despoix) je berlínské akustické duo. Setkali se v roce 2019, kdy Scott vystupoval v ulicích Berlína a Lila se k němu spontánně přidala. Od té doby nahráli album a vystupovali po celém Německu, ve Francii, Itálii a na Srí Lance.

Jejich hudba zahřívá srdce nejednoho z posluchačů a spojuje indie-folk, blues a jazz. Stylům přidávají čerstvý moderní nádech. Své originální písně hrají se synergickými vokálními harmoniemi doprovázenými kytarou, harmonikou a ukulelí. Jejich písně navozují posluchačům zasněný, toulavý pocit.

V roce 2019 zahájili hudební turné po Evropě a Asii. V době, kdy začala pandemie, SCOTT & LILA koncertovali na Srí Lance. Nakonec tam „uvízli“ téměř rok. Zatímco zde žili v malé vesnici v džungli, napsali album a natočili čtyři hudební videa. Díky svým dvěma virálním videím byli požádáni, aby si zahráli ve srílanském turistickém spotu.

V roce 2021 vystoupili živě na německém rádiu Fritz Radio rbb. V poslední době sklízí úspěch na TikToku s několika virálními videi svých spontánních pouličních vystoupení.