zpět

Acoustic techno

Pantaloons je slovinská kapela s jedinečným hudebním žánrem a energickým pódiovým projevem.
Luka Belič (saxofon), Aljaž Markežič (suzafon, syntezátor, ewi) a David Nik Lipovac (bicí) tvoří energické a někdy trochu hopsavé trio. Poprvé setkali v roce 2016, kdy začali experimentovat s hudebními melodiemi a rytmy formou jam sessions. Po několika akustických skladbách, které jsou hojně zastoupeny na EP Pantaloons (2019), se jejich žánr vyvinul k elektronické taneční hudbě s nádechem jazzu, funku, breakbeatu, dubstepu a dalších.
V roce 2020 vystoupili na mezinárodním hudebním festivalu MENT v Lublani a na liverpoolském festivalu Sound City, který podpořil INES#talent 2020. V roce 2021 vystoupili na festivalu Electric Castle v Rumunsku a na European Youth Event ve Francii. Rok 2022 zahájili koncerty na festivalech A38 Hajó v Budapešti a Eurosonic Noordeslag (kde v roce 2023 vystoupili znovu) v Groningenu a v následujících měsících tohoto roku vystoupili na festivalech v Bratislavě, Praze, Brussels Jazz Weekend, Changeover v Bělehradě, Bush v Budapešti a na mezinárodní hudební konferenci PIN ve Skopje, podpořené HEMI Music Awards 2022.
Kromě toho v roce 2022 vytvořili divadelní představení Razcufane zgodbe pro mládež v Mladinském divadle a vydali své první album Zbounce.