zpět

Tvůrčí a hudební cesta alt-folkového dua, které tvoří Ir Caolan O'Neill-Forde a Kanaďan Alex Montyro, byla od začátku spjata s dobrodružstvím.

Jejich spolupráce začala poté, co Montyro otevřel hudební scénu v čínské provincii Liaoning a O'Neill-Forde se zde objevil při hledání místních hudebníků. Během protestu zde byli během živého vystoupení zatčeni a dvojice se ocitla na několika výsleších policie. Potom, co byli varováni, aby už v zemi nikdy nehráli hudbu, byli propuštěni. Na to otevřeli mapu a začali zvažovat možnosti, kam by se mohli uchýlit. Jedno město se díky své prosperující renesanci kreativity, kultury a obchodu stalo jasným cílem: Praha.

Dvojice si zde vybudovala pověst na základě svých hudebních schopností a živých vystoupení. Mají za sebou několik nahrávek, pro které využívají jedinečné nadání pro vyprávění příběhů a svůj osobitý hudební styl. První EP "The first" se skládalo ze tří písní a doprovodného videa k písni "Autumn Wind", které bylo natočeno za pomoci několika přátel. Video se zaměřovalo na klasickou kinematografii divokého západu a získalo chválu za svou produkční hodnotu a emotivní obsah. Toto EP získalo stovky tisíc poslechů na streamovacích platformách.

Duo Bookie Baker mělo to potěšení vystupovat s takovými umělci jako Amigo the Devil, Hollow Coves či Jacob Lee. V letech 2019 a 2021 absolvovali turné po Irsku, Francii, Německu a Švýcarsku. Nyní obrátili svou pozornost na tvorbu dalších nových nahrávek.