zpět

Za pseudonymem Aid Kid stojí muzikant, skladatel, producent a DJ Ondra Mikula. V dubnu 2015 vydal ve vlastní režii eponymní debutové album, které vzbudilo pozitivní kritický ohlas (vč. ceny Vinyla pro Objev roku). Na druhé desce, Cinematographer’s Journal (2019, BiggBoss), Aid Kid opouští klubový sound a zkoumá ambientní plochy, piáno a živé nástroje. Třetí deska Collection (2021, Addict Sound) je pak návratem k tanečně laděné elektronice. V současné době působí v audiovizuálním kolektivu Lunchmeat, věnuje se filmové a scénické hudbě nebo proniká do galerijních prostorů. Jako producent se výrazně podílel na mnoha úspěšných albech, jako je např. Řeka Lenky Dusilové (2020, Animal Music, 3x cena Anděl) nebo Září kapely Zvíře jménem Podzim (2019, Indies, 2x cena Anděl). Mezi jeho pravidelné spolupracovníky patří Pjoni, Katarzia, Oliver Torr nebo Viah.

Živě vystupuje v kapelách Kittchen a Zvíře jménem Podzim, v improvizačním uskupení GTA Soundsystem (s Davidem Herzigem a Oliverem Torrem) nebo po boku Lenky Dusilové či Katarzie.

Sólové koncerty staví na improvizaci svých skladeb s pomocí analogového i digitálního hardwaru. V rámci eklektických DJ setů se zaměřuje na aktuální klubové trendy, experimenty, ale i poslechovou elektroniku.